Kişiye Özgü Öğretim Modeli
Lise Eğitim Sistemimiz
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Bahçeşehir Koleji lise eğitiminde proje bazlı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı, STEM odaklı eğitim anlayışını hayata geçirir. Öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına hatta iş hayatına hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile lise eğitimini tamamlamaları hedeflenir. STEM Center’da projelerini hayata geçiren, MASTER 6 ile hayata artı değerlerle hazırlanan, uluslararası ölçme ve değerlendirme denetiminde İngilizcelerini mükemmelleştiren, uluslararası eğitim programlarına katılarak vizyonlarını geliştiren Bahçeşehir Koleji öğrencileri farklı, yaratıcı ve çağdaş bireyler olarak hayata donanımlı bir şekilde başlamanın avantajını hayatları boyunca yaşar.

Liselerimiz:

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri

Bahçeşehir Koleji Anadolu Liseleri

Bahçeşehir Koleji Fen Liseleri
550 50 50
0531
Lise
Kişiye Özgü Öğretim Modeli Mentor Öğretmenlik Sistemi Tüm Okullarda Eşgüdümlü Akademik Çalışmalar Yabancı Dil Eğitimi Sınavlar Üniversite Sınavına Hazırlık Sistemi Master 6 Uygulamalı Dersler ve Kulüp Çalışmaları Ölçme ve Değerlendirme Çalışmaları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Çalışmaları Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Global Education Center (GEC) Fulford Academy Çift Diploma Programı
Lise
Eğitim Modeli
Bahçeşehir Okullarında yapılandırıcı öğrenme kuramını temel alan Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM) uygulanır. Kişiye Özgü Öğretim Modeli her öğrencinin öğrenme stilinin birbirinden farklı olabileceği ve her öğrencinin öğrenebileceği esasına dayanır.

1. Adım :

İlk aşamada öğrencilere Kişisel Öğrenme Stili Testi uygulanır. Bu test sonucunda her öğrenci için, öğrenme stili, çalışma alışkanlıkları ve bunun gibi birçok detayın yer aldığı bir öğrenme yolu belirlenir. Hem bireysel olarak öğrencinin hem de sınıfın öğrenme profili çıkarılarak bu profile özgün dersler planlanır.

2. Adım :

Bu aşamada derste edinilen kazanımlar değerlendirilir. Öğrenme süreci özel seçilmiş sorulardan oluşan Akademik Gelişimi İzleme Sınavları (AGİS ) ile süreç kazanımları bakımından değerlendirilir. Deneme sınavları ile ulusal sınavlara hazırlık yapılır. 12. Sınıflarda YGS ve LYS hazırlık eğitimi uygulanır. Bu eğitim deneme sınavları ile takip edilir.