Yabancı Dil Eğitimi
Lise Eğitim Sistemimiz
Anaokulu
İlkokul
Ortaokul
Lise
Bahçeşehir Koleji lise eğitiminde proje bazlı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı, STEM odaklı eğitim anlayışını hayata geçirir. Öğrencilerin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına hatta iş hayatına hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile lise eğitimini tamamlamaları hedeflenir. STEM Center’da projelerini hayata geçiren, MASTER 6 ile hayata artı değerlerle hazırlanan, uluslararası ölçme ve değerlendirme denetiminde İngilizcelerini mükemmelleştiren, uluslararası eğitim programlarına katılarak vizyonlarını geliştiren Bahçeşehir Koleji öğrencileri farklı, yaratıcı ve çağdaş bireyler olarak hayata donanımlı bir şekilde başlamanın avantajını hayatları boyunca yaşar.

Liselerimiz:

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri

Bahçeşehir Koleji Anadolu Liseleri

Bahçeşehir Koleji Fen Liseleri
550 50 50
0531
Lise
Kişiye Özgü Öğretim Modeli Mentor Öğretmenlik Sistemi Tüm Okullarda Eşgüdümlü Akademik Çalışmalar Yabancı Dil Eğitimi Sınavlar Üniversite Sınavına Hazırlık Sistemi Master 6 Uygulamalı Dersler ve Kulüp Çalışmaları Ölçme ve Değerlendirme Çalışmaları Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Çalışmaları Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Global Education Center (GEC) Fulford Academy Çift Diploma Programı
Lise
Eğitim Modeli
Yabancı dil eğitiminde hedeflerimiz:
Bu çalışmalar sonucunda bir çok öğrencimiz MIT, Stanford, Washington University, NationalResearchNuclearUniversity,HeidelbergUniversity, StateUniversity of New York, PurdueUniversity, NortheasternUniversity, Virginia PolytechnicUniversity, University of Toronto gibi dünyanın en prestijli üniversitelerinden çoğu tam burslu olmak üzere kabul almışlardır.

Okullarımızda Yabancı Dil derslerinde de Kişiye Özgü Öğretim Modeli uygulanmakta, bu bağlamda, her öğrencinin öğrenme stili belirlendikten sonra derslerimiz sınıf profilleri doğrultusunda görsel, işitsel veya kinestetik öğrenme stillerine sahip öğrencilere hitap edecek şekilde, görsel sunumlarla, farklı anlatım şekilleriyle harmanlanıp zenginleştirilerek hazırlanmaktadır.

Hazırlık Sınıfı
Hazırlık sınıfımızdaki İngilizce ders saati 23’tür.

Liselerimizde yürütülen yabancı dil kulüp çalışmaları kapsamında, gerek hafta içi, gerekse hafta sonu takviye kursları, drama çalışmaları, İngilizce aktivite günleri, bahar aylarında düzenlenen kitap fuarları ve uluslararası projelere katılımlar gerçekleşmektedir.

İkinci Yabancı Dil

Okullarımızda ikinci yabancı dil genel olarak Almanca’dır. Öğrencilerimizin Almanca’yı belli seviyede öğrenmeleri sağlanmaktadır. Almanca dil yeterliliğini ölçen FIT sınavlarına katılan öğrencilerimizin hemen hepsi başarı sertifikası almaktadır. Bu yıl aramıza katılan Bartın lisemizde ikinci yabancı dil İspanyolca’dır.

Kanada Dil Geliştirme Eğitimi

Lisede hazırlık öğrencilerine, İngilizce dilini geliştirmelerine yardımcı olacak "Dil Geliştirme Eğitimi" uygulanmaktadır. Öğrenciler, isterlerse hazırlık sınıfının bir bölümünü Amerika da bulunan kardeş okullardan birinde devam edebilmektedirler.